A 80-as évek végén a Trafik és Laci bácsi sorsa eggyé vált. Az üzlet a fogyasztói kultúra átalakulásával fokozatosan jelentőségét vesztette, Laci bácsi magánélete pedig zsákutcába jutott. Kisemmizték, utcára került és kénytelen volt a Trafikban meghúzódni. Végül a körzeti orvos vitette be egy szociális otthonba az éhező, lerobbant embert ahol előbb megnősült majd nemsokkal később, 1997-ben elhunyt. A szociális otthonban Laci bácsi még megnősült (a képek ezen az eseményen készültek), majd nem sokkal később 1997-ben meghalt.
Ezek után az épület a tomboló szubkultúra áldozatává vált, ablakait betörték, kéménye szétfagyott, a fedkő ledőlt és lassan a belső tér megtelt szeméttel.
A felújítást 30 évvel később Ligetvári István építész, Balog Ádám és Póra Csaba építészhallgatók tervezték. A tervezés során az elsődleges céljuk az eredeti állapot visszaállítása volt, de a menthetetlen, újjáépítésre szoruló részletek már kortárs módon igyekeztek átformálni.
A Trafik feltámadása Kortárs Művészeti Pontként a közösségi legendát hivatott folytatni. Célja hogy hidat verjen a kortárs gondolat és a tradíció közé, hogy idővel a kortárs kultúra Trafikjává váljon.
A 2010-ben felújított Trafik mint Kortárs Művészeti Pont művészetet, kultúrát közöl az érdeklődő “utca embere” felé. Ebben az utcabútorként funkcionáló interaktív kiállítótérben különféle mesteremberek, képzőművészek, építészek bemutatása mellett rendszerint feltűnnek fotókiállítások, pályázati tervek az üvegfal mögött. A Trafikban tablókon, művészeti tárgyakon kívül rendszerint az alkotót vagy az aktuális témát bemutató, saját készítésű rövidfilmek, interjúk is láthatók, melyek nagy része YouTube csatornánkon elérhető.
Az itt megrendezett utcatárlatokon, kiállításokon szereplő művészekről az Alkotók menüpontban részletes bemutatkozások láthatóak.
