SZINTE SEMMI …

A Trafik Kör bemutatkozó kiállítása

Egy utcabútorrá varázsolt trafik felújításával indult el mindaz, amit ma Trafik Kör Kortárs Művészeti Egyesületnek hívnak. Szinte a semmiből jött létre ennek kapcsán egy olyan közösség, amely építészeti, urbanisztikai és társadalmi kérdésekre keres lehetséges válaszokat. A felvállalt misszió nem mindig egyszerű, de felemelő, inspiráló, építő és közösséget generaló. Hogy működik ma a Trafik, ahol a művészet és a kultúra az “áru” (cikk). Miről szól a kortárs kultúr piknik és a trafik túra? Miért csomagolnak be fejfákat? Mit jelent “Kati néni és a portás karmikus találkozása”? Miként generáltak a pallók civil közösséget? Mi az a Black Box és a Pallók+K? Hogy tudott létre jönni a “Kockaház”, mint alkotóműhely?

2013.03.29. – 2013.04.24.  I  FUGA Budapesti Építészeti Központ  I  1052 Budapest, Petőfi Sándor utca 5.

MEGNYITÓ :  2013.03.29.  18:00 óra

SZÓ, SZÓ, SZÓ…  2013.04.16. 18:00 óra
Orci József költő és festőművész előadó estje  Közreműködik: Zsíros Réka, fuvola és Farkas Barabás Szabolcs, gitár

HÉTKÖZNAPI PROVOKÁCIÓ …  2013.04.24. 18:00 óra
Párbeszéd A HELYRŐL, ahol a közösség él,
és annak minőségét az építészet is befolyásolja.

Főprovokátor: Orci József, költő és festőművész
Moderátor: Ferkai András, művészettörténész
Résztvevők: Szakmai részről: Balázs Mihály DLA, Ekler Dezső DLA, Golda János DLA
Civil részről: László Milán, Orci József, Rácz Nándor