A.Varga Imre

“A.Varga Imrét és művészetét 25 éve ismertem meg, mikor megláttam egy általa festett falfelületet illetve egy oda készített valamilyen szárnyas szerkezetet. Elvarázsolt. Természetesen pár napon belül felkerestem Őt az akkori ”műtermében” a  kecskeméti volt orosz laktanya egy félre eső helyiségében, hogy készítsen nekem egy szárnyas velocipédet. Nem tájképet, nem portrét és nem is az akkor Ő általa épp festett absztrakt színkompozíciót, hanem egy repülő biciklit.Természetesen Imre csak annyit mondott nevetve: „hahha… de jó!!…rendben”. Mert Ő nem ismer lehetetlent. Képes a folytonos megújulásra, kísérletező és a világ vizuális káoszából nap, mint nap teremt spontán, olykor sziporkázó víziókat. A hely ahol dolgozott és ma is dolgozik nekem mindig egyfajta üdítő testközeli találkozást jelent a művészettel. A különböző tárgyak, anyagok és az alakuló itt, ott heverő félkész művek dzsungele, amit csak Ő képes átlátni, egyfajta szakralitással bírnak, ami engem a mai napig magával ragad és feltölt. Több építészeti és belsőépítészeti munkámban volt alkotó társam. A. Varga Imre 2005 óta segíti ötleteivel és művészi munkájával egyesületünket. Számtalan sikeres projektünk és kiállítási installációnk, aktív résztvevője és alkotója volt. A Dabasi Kortárs Művészeti Gyűjtemény alapítója és a Trafik Kör örökös tiszteletbeli tagja. Alkotóművészete elválaszthatatlan része az egyesület küldetésének.”

– Ligetvári István a TRAFIK-KÖR Kortárs Művészeti egyesület elnöke, építész –

%d blogger ezt szereti: