ARTCAPITAL 2017

NYITVA VAN AZ ARANYKAPU

Ámos Imre-Anna Margit Emlékmúzeum | Ferenczy Múzeumi Centrum Szentendre | 2017. június 24. – szeptember 23.

A Szentendrei Ámos Imre-Anna Margit Emlékmúzeum múlt századunk két jelentős művész személyiségének emlékeit őrzi. Többről van itt szó, mint festmények őrzéséről és kiállításáról. A képeket Anna Margit adományozta a múzeum számára férje halála után. A művésznő testét a ház kertjében helyezték örök nyugalomra, kívánságának megfelelően. A kiállítással ezzel az egyszerre épített és szellemi örökséggel kívánt kapcsolatot teremteni a szervező kurátor Tóth Anna képzőművész. A Szentendrei Iskola szerves része volt a város őslakossága, akik párbeszédbe kezdtek az ide látogató művészekkel.

Céljuk az, hogy az Art Capital rendezvény keretében újraéljék ezt a művészek és lakosság közt létrejött szövetséget. A kiállítás tematikáját ezért, olyan művekből válogatták, melyek fundamentuma a közeg, az otthonosság, melyet egy adott közösség adhat.

TRAFIK KÖR | PALLÓK+K projekt meghívást kapott az eseményre, ahol felépítette a PALLÓK+K installációt mely a hagyományos rönkfal illesztési technikájával összeépített fagerenda térelem, egyfajta kapu. A “titkos ösvény a Kapun” át vezet. Ha engedünk hívásának, óriási interaktív játékban találjuk magunkat.

A rendezvénysorozaton kiállító művészek: Ferenczy Zsolt: Telekmódosítás | Kósa Gergely: Glasner Ház | Hermann Levente: A Mi házunk | Az Úr asztala | Agóra | Szegedi-Varga Zsuzsanna: Az otthon absztrakt megfoghatatlan manifesztálódása | Fusz Mátyás: Vályogszoba I-III. | Hollós Ádám: Inverz | Kroó Anita: Inside-out | Téglás István: Menedék | Trafik Kör: Ligetvári István | Ligetvári Dorottya Sára | A.Varga Imre | Tóth Anna: Mostan színes tintákkal álmodom |

 „A család, az otthon az emberi civilizáció ősi alapeleme. A modern kor virtuális valóságában és az egymás mellett idegenként élő emberek talán már el is felejtik ennek fontosságát. Az elfuserált civilizációnk bármilyen ártalmas, vagy kártékony hatása, mint például az otthontalanság kivédhető lenne, ha az emberei kapcsolatok jól működnek közöttünk. Ez közös felelősségünk és előnyt kell, hogy élvezzen az anyagi jóléttel, üzleti előnnyel, vagy bármi mással szemben. Vallás, kultúra és művészet össze kell hogy fogjon ebben.” – Tóth Anna, kurátor –

A PALLÓK+K 2012  köztéri közösségépítő rendszer  – a Trafik Kör és D1618 Műhely közös projektjéről részletesen itt olvashat