A KAPU | BAKONYKUTI

| Kapui Ágota: Soha |

Soha nem lesz csend a szóból
valótlan sem a valóból
igaztalan az igazból
keserűség a vígaszból

Sosem élhetsz szavak nélkül
sosem hallgathatsz el végül
sosem maradsz magad nélkül
kifosztottan, vereségül

Lankadtan is lankadatlan
sosem maradsz megváltatlan
a végén úgyis megváltod
behunyt szemmel a világot

Koncepció | Terv: Ligetvári István | Ligetvári Dorottya Sára | Kapui Ágota költő SOHA című verse | Bakonykuti 2019

Kapui Ágota költő 1955. május 15-én született Sepsiszentgyörgyön, pedagógus családja Székelyföld mellett a Bánáthoz is ezer szállal kötődik. Édesapja Kapui János, édesanyja Bodor Irma, akit fiatalon veszített el. Verseinek visszatérő témája volt ez a pótolhatatlan veszteség. A család egyedüli gyermekeként szülei, nagyszülei és rokonai mindent megtettek azért, hogy teljes, gazdag gyermekkora legyen.​ A középiskolát szülővárosában az 1. számú Líceumban végezte el, majd a Babes–Bolyai Tudományegyetemen magyar-francia szakos tanári diplomát szerzett. A rendszerváltozás hajnalán, 1988-ban települt át Magyarországra családjával. A Táncsics Mihály Gimnáziumban kezdett el tanítani magyart és franciát, sőt színjátszó kört indított, felkarolva olyan tehetséges gyerekeket, akik mára már elismert művészekké váltak. Kultúraközvetítő és közösségépítő pedagógiai munkásságát Dabas Város önkormányzata Dabas Kultúrájáért Karacsné Takács Éva-díjjal ismerte el 2000-ben. A Trafik-kör Kortárs Művészeti Egyesület 2016-ban az Év Alkotója elismerésben részesítette. Tragikus körülmények közt 2018-ban életét vesztette.

Sajnálom, hogy a már elkészült kapumra perforált „SOHA” című versedet nem láthatod, most ez a felirat fájó ugyan, de vigasztaló érzéssel tölt el, mert az én életemben is maradt egy el nem tüntethető jel, amit Te hagytál Nekem. Köszönöm! Isten Veled, Ágota! ” Ligetvári István | 2018.június 19.

| Kapui Ágota |

Versek | Installáció a Trafikban 2016

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s