Ligetvári István

| Ars poetica |
„Jó esetben az építész szolgáltatást nyújt végrehajtja azt, amit mások szeretnének. Én nem ezt teszem. Szeretem az épület használatát a megbízóval közösen feltárni egy olyan folyamat során, amelyből mindketten tanulunk.” PETER ZUMTHOR

“Számomra a Zumthor-i gondolat azt is jelenti, hogy társsá kell válnom a megbízóm saját belső világának feltárásában. Ez nagy felelősséggel jár. A szükséges bizalmi tőkének ki kell tartania az építkezés  végéig. Feladatomnak tekintem, hogy közösen fogalmazzunk meg olyan víziókat, amik előre vetítik a jövő, az akkori jelen mindennapjait, hogy olyan házat tervezzek, ami fogadni tudja az otthonteremtés energiáit. Ez nagy kihívás, de talán ezért vált szenvedélyemmé a lakóházak tervezése.”

Ligetvári István építész, a Trafik Kör Kortárs Művészeti Egyesület alapító tagja és elnöke. Alkotómunkájában az építőművészet hagyomány és kortárs kontextusát vizsgálja. Főbb munkáit az ÉPÍTÉSZET menüpontban mutatjuk be.

B-Ház 2021 Inárcs | Terv: Ligetvári István | Ligetvári Dorottya Sára

“Valami újra vállalkozni mindig kockázatos feladat. Számolni kell az értetlenséggel, az ismeretlennel szembeni idegenkedéssel, a megszokotthoz ragaszkodók közönyével… Voltak olyanok, akik merték vállalni ezt a kockázatot, mert hittek abban, hogy az új, amelyre vállalkoznak, hasznos és jó, előbbre viszi az ügyet.” – Illyés Gyuláné Kozmutza Flóra –