ÉPÍTŐK-MESTEREK

line

„Aedificare necesse est”  “Építeni, pedig muszáj!”

A Trafik felújítása kapcsán felmerült egy olyan kiállítás gondolata, amely a Dabason alkotó építőkkel és mesterekkel foglalkozik. Olyan nagyon közelről készített fényképeket mutattunk be, amelyeken a mesterek által használt anyagok szinte életre keltek. Egy-egy ecsetvonás, a vas megmunkálásakor keletkezett feszültség, a tégla drámai fényei mind-mind látszódtak a fotókon, melyeket Molnár Szilvia, Molnár László és Ligetvári Dorottya készítettek.
A kiállítás installációját, a pórusbetonból épített falat a Trafik-kör építész szekciója tervezte és építette, és ebben lettek elhelyezve a kiállítás fotói.
Rendhagyó módon a kiállítás egy diaporáma levetítésével kezdődött, amely a régi idők ösztönös esztétikai érzékkel megáldott építőit és mestereit méltatta.A kiállítás zenei betétei között Ries Zoltán, a Trafik tervezőjének, és Farkas Gábor, Dabas főépítészének gondolatai hangoztak el.