Fogarasi Ferencné

Fogarasi Ferencné, Valika néni  1928-ban született, Zagyvapálfalván. A kézimunka alapjait még kislányként az iskolában sajátítottal el majd autodidakta módon tanult meg szabni és varrni. Gyermekeinek sokszor maga készítette a ruháit.

A gobelinnel 70 éves korában -férje- Feri bácsi elvesztése után kezdett el komolyabban foglalkozni. Azóta tudását művészi szintre fejlesztette és már nem csak -szülő városában- Salgótarjánban hanem az ország több pontján is nyílt kiállítása. A dabasi Trafikban 2013-ban nyílt kiállítása megejtően szép gobelin képeiből. Ez a CD a Vele készült interjút és néhány munkáját tartalmazza, ami a Trafik Kör Kortárs Művészeti  egyesület archívumának része. Mi a film készítői örömmel adjuk át Valika néni üzenetét kortársainak és az őket követő generációknak.

„…akár fiatal,akár idős valaki bármivel, amivel komolyan foglalkozik ,abban mindig örömet lelhet. Örömet lehet lelni abban is, ha azzal az ember ajándékozik. Örülök,hogy adhatok és örülök annak, aki örül neki.”