PECHA KUCHA NIGHT VOL.19

Trafik a Pecha Kucha Night-on, Budapest egyik legnagyobb kortárs rendezvénysorozatán.

A Pecha Kucha Night a 20×20-as szabályon alapszik, ami annyit jelent, hogy egy előadó 20 képet vetíthet egyenként 20 másodpercig, és egy alkalommal 12 előadó lép fel, akik a művészet különböző ágaiból érkeznek. Ezúton is szeretnénk megköszönni Bujdosó Attilának, hogy teret adott nekünk a rendezvényen!

Részlet az összefoglalóból:  “Az este alighanem legszenzációsabb előadója, Ligetvári István, aki a dabasi Trafik Kortárs Művészeti Pont megálmodója, kitalálója, szervezője, önkéntese. Az eredetileg 1979-ben, Ries Zoltán tervei alapján megépült kis trafiképület a 2000-es évekre funkcióját vesztette, alig sikerült megmenteni a lebontástól. Végül Ligetvári István, Balog Ádám és Póra Csaba tervei alapján, a helyiek összefogásával sikerült az épületet feújítani. Ligetvári István elmondása szerint már nem sokat kell várni arra, hogy a trafikba megálmodott képzőművészeti kiállítóhely is beindulhasson. A dabasi építész előadását a közönség fergeteges, szűnni nem akaró tapssal jutalmazta, amely legalább annyira szólt a Trafiknak, mint István remek előadási stílusának.”

Helyszín: Merlin, Budapest