HÁZ ÉPÍTÉS | OTTHONTEREMTÉS

Házépítés Otthonteremtés rovat I. adás | S01E02 Ordasi Brigitta beszélget Ligetvári István építésszel |

Ház és|vagy Otthon? Mit jelentenek ezek a szavak, fogalmak egy építész szemszögéből nézve

 A mai podcast témája a házépítés és otthonteremtés. Külön lehet-e választani a két folyamatot egyáltalán, van-e mi a szerepe a viselkedési szokásainknak és meglévő tárgykultúránknak?

Miért olyan különleges folyamat ez? Vannak-e divatirányzatok az építészetben? Funkcionalitás vs. trendek. Háztervezés gyakorlati szemmel…avagy a kockás füzet története! Hogyan lesz lelke egy háznak? Hogyan válik otthonná egy ház?Az otthon teremtéssel foglalkozó adásunkban azt járjuk körbe, hogy vajon külön lehet-e választani a két folyamatot egyáltalán? Mi a szerepe a viselkedési szokásoknak és meglévő tárgyi kultúránknak?

Beszélgetőtársunk a mai adásban Ligetvári István, építész. Szenvedélye a családi-, és lakóházak tervezése. A mindennapi munkája során szerzett tapasztalatainak megosztásával szeretne  minél több építkezni vágyónak segíteni az OTTHON megteremtésében. Szerinte ez sokkal összetettebb folyamat, mint pusztán helyiségek kapcsolatainak összerendezése. Mindennapi szokásainkat, lelki szükségleteinket kell föltérképeznünk és átgondolni, hogy ma és majd a jövőben hogyan képzeljük el a mindennapjainkat és milyen tárgyakkal szeretnénk együtt élni.

Meggyőződése, hogy a lélek igényeinek szinkronban kell lennie a kialakítandó térrel és tárgyi környezettel.

Kezdjük hát feltárni a bennünk rejlő lehetőséget, egyediséget…

Házak | Otthonok | Trendek | meg minden a TRAFIK KÖR Kortárs Művészeti Egyesület podcast csatornája | szerkesztő – riporter Ordasi Brigitta | S01E02 adás 2021 03 10

%d blogger ezt szereti: