A HÁZ ÉPÍTÉSÉNEK ELSŐ LÉPÉSEI

Házépítés Otthonteremtés rovat II. adás | S01E03 Ordasi Brigitta beszélget Ligetvári István építésszel |

Avagy Hogyan fogjunk hozzá? Mik az első lépései egy ház, egy otthon megtervezésének? Mikor kell elkezdeni, hol és kit kell keresnünk? Hogyan válasszunk építészt? Van-e erre recept? Mi az építész feladata? Mi a megrendelő „feladata”? Hogyan lehet kiépíteni a bizalmat? Mi az a költségtervezés, hogyan készüljön fel a megrendelő? 

István munkája során azt tapasztalta, hogy akkor volt igazán jó és kézzelfogható eredménye a ház tervezésének – közös munkának – ha és már az első percben kölcsönös szimpátia alakult ki építtető és építész között. Nagyon fontos a bizalom, aminek ki kell tartania a beköltözésig. Ez komoly munka mindkét fél számára. Az építési folyamat útvesztőiben sok-sok szereplővel találkozik az ember és a jó szándék néha furcsa eredményeket szül. 

Hogy lehet felépíteni ezt a bizalmi tőkét és ebben az építtető és építész milyen szerepet kell vállaljon. Érdek és igény érvényesítése az elvárt minőség egzakt meghatározása. Mi az, ami elvárható és mi az, ami értékelendő plusz, ami kapható és elvárható az építési folyamat szereplőitől? Alázat, tolerancia és empátia szerepe a kommunikációban.

Induljunk hát el ezen a kissé nehéznek tűnő terepen….

Házak | Otthonok | Trendek | meg minden a TRAFIK KÖR Kortárs Művészeti Egyesület podcast csatornája | szerkesztő – riporter Ordasi Brigitta | S01E03 adás 2021 03 12

Házépítés Otthonteremtés rovatunk I. adását | S01E02 meghallgatják itt

%d blogger ezt szereti: