KÖLTSÉG KATEGÓRIÁK

Építési kivitelezési dokumentáció | S01E05 Ordasi Brigitta beszélget Ligetvári István építésszel |

Ami a leginkább foglalkoztat minden építkezni vágyót az álmain túl, hogy „MI MENNYIBE KERÜL?”. A kérdés jogos, mert természetesen tisztában kell lennünk azzal, hogy mi mennyibe kerül és ez milyen mértékben határozza meg lehetőségeinket otthonunk létrehozásában. Igen ám de a „MENNYI” előtt ott van egy sokkal fontosabb szó a „MI”, amit jó ha megfelelően értelmezünk. Itt most nem a termék típusára gondolunk, hanem arra, hogy annak MIT kell tudnia ahhoz, hogy a számunkra megfelelő értéket jelentse. Ebben próbálunk meg most egyfajta útmutatót adni azzal, hogy meghatároztunk négy költség kategóriát, ahová ki-ki a maga lehetőségei szerint sorolhatja be magát az ár-érték számára optimális viszonyának szempontjából. 

1. ALAP KATEGÓRIA

2. EMELT SZINTŰ KATEGÓRIA

3. PRÉMIUM KATEGÓRIA

4. LUXUS KATEGÓRIA

Első hallásra egyszerűnek tűnik a „besorolás” de ha belegondolunk hány féle anyagról, szolgáltatásról kell döntést hoznunk egy építkezés során a lehetőségeink által behatárolva úgy, hogy közben az ajánlatok özöne zúdul ránk, akkor bizony be kell látnunk, hogy elkel egy „iránytű”.

Az adásban röviden kibontjuk a négy kategóriát és ki-ki besorolhatja magát a számára megfelelőbe.

Házak | Otthonok | Trendek | meg minden a TRAFIK KÖR Kortárs Művészeti Egyesület podcast csatornája | szerkesztő – riporter Ordasi Brigitta | S01E05 adás 2021 04 14

%d blogger ezt szereti: