KORTÁRS és HAGYOMÁNYOS 1.0

Viseletkultúra | S01E012 | Ligetvári István beszélget Attalai Zita cipőipari formatervezővel |

A kortárs kifejezést egyfajta misztérium lengi körül. Ami modern az biztos érthetetlen meg nem tudjuk mit ábrázol miről szól és ezért sokakban ellenállást vált ki. A hagyományost pedig számos helyen félre értelmezik és olyan tárgyakat sorolnak be ebbe a kategóriába, amik minősége megkérdőjelezhető és bizony köze sincs semmilyen hagyományhoz pusztán csak a jó ízlés hiányát tükrözi.

A ma elindított podcast sorozatunkban annak járunk utána pár héten át, hogy igazán mitől kortárs a kortárs és, mitől hagyományos a hagyományos.  Miben rejlik az ízlések és pofonok valódi jelentésének lényege és, hogy lehet-e segíteni és, hogyan az ízlés formálásban.

A beszélgetéseink alkalmával azt boncolgatjuk, hogy a minőség az pénz vagy, igény vagy inkább ízlés dolga.

Aztán megpróbáljuk lebontani a kortárs kifejezésmódot  körülvevő tévhitek alkotta falakat és helyére tenni a hagyományos valódi jelentését is. Mindezt a viselet és tárgykultúra, a képzőművészet és az építészet területén.

%d blogger ezt szereti: