SZEGEDI PAPUCS ÚJRATÖLTVE 3.0

A Szegedi Papucs Újratöltve 3.0 kollekciónak különleges installációt tervezett Ligetvári Dorottya Sára építész és Sásdi Laura grafikusművész, mely a A Trafik Kortárs Művészeti Pont-ban látható 2021. október 20-tól. Az élményt mélyíti Kézdy Luca jazz-zenész, zeneszerző, hegedűművész által komponált kortárs népdal átirata, melyet a kollekció inspirált a Hidegen fújnak a szelek című népdal alapmotívumaiból.

A Dabasi Napok 2021 rendezvény alkalmából megnyíló tárlat bemutatja Attalai Zita szegedi papucs formaterv átiratainak legújabb darabjait.

A Trafik Kör Kortárs Művészeti Egyesület Dabas csapata és a szegedi papucs megújító formatervezési kultúrmissziója a szegedi papucs nemzeti hagyománykincs védelme és népszerűsítése, a „papucsmentés” a művészeti alkotóközösség tevékenységébe beleszövődött.

Valljuk, hogy közvetlen környezetünk minőségét a benne élő közösség mentális állapota határozza meg, a fejlődés záloga a múlt tisztelete, annak tárgyi és szellemi értékeinek megőrzése. A hagyományos érték mellett megjelenő kortárs művészeti alkotásnak akkor van létjogosultsága, ha egyfajta folytonosságot mutat, az új minőségét az örökség adta mércéhez mérjük.

Papucs formaterv: Attalai Zita Budapest 2020 | Kivitelezés: Sallay Szegedi Papucs | Sallay Handmade Röszke | Matyó hímzésminta terv és kivitelezés: Pap Bernadett Mezőkövesd | Szegedi hímzésminta: Szeles Éva Scofium Szeremle | Installáció építészeti terv: Ligetvári Dorottya Sára építész | Timmer Dániel építész | Installáció és kiadvány layout: Laura Sásdi grafikusművész | Zene: Kézdy Luca jazz-zenész, hegedűművész, zeneszerző | Image kampányfotók: Ligetvári Csenge Luca | modell: Szűcs Mária | Tárgyfotók: Mester Tibor

A kiállításhoz tartozó események 2021. október 15. és 20. között megrendezett workshop és a Művészetek demokráciája 5.0 közösségi beszélgető est és zenei előadás, melyen a kortárs művészet és a hagyomány kapcsolatával ismerkedtek a résztvevők.

A kiállítás létrejöttét az Agrárminisztérium HUNG-2020-I. és III. célterület pályázata és a Kockaház Alkotóház támogatta 2020-21-ben.

Installáció koncepció és terv: Ligetvári Dorottya Sára, Sásdi Laura 2020

A kiállítás létrejöttét az Agrárminisztérium HUNG-2020-I. és III. célterület pályázata és a Kockaház Alkotóház támogatta 2020-21-ben.

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s