DOMOKOS BERTA

Domokos Berta képzőművész MAGUNK VAGYUNK című kiállítása látható a Trafik Kör Kortárs Művészeti Pontban 2022. 09.01. – 2022. 10. 02.-ig.

A festő- és képzőművész a Kaposvári Egyetemen Látványtervező szakán szerezte diplomáját. Ezt követően az Eszterházy Károly Egyetemen tanult, ahol a korábbi vizuális tapasztalatait formába öntve, megtalálta saját képzőművészeti hangját. Festészetét az analitikusság és pszichológiai vizsgálódás jellemzi, mely során keresi a kimondhatatlan, pontosan verbálisan megfogalmazhatatlan érzések vizuális megjelenítését.

Kíváncsiak voltunk arra, hogy Berta számára mit jelent a kortárs művészet fogalma. Hogyan látja a mai digitalizálódott világban a hagyományos képzőművészet (festészet) helyét, szerepét. Az alkotás sodrásában mire gondol, mit érez, mi a belső motivációja? Szándék-e az üzenet vagy inkább az inspiráció által létrejövő belső indíttatás hozza létre az alkotást, ami létrejötte után a maga útját járja?

Hallgassa meg S02E02 podcast adásunkat, melyben Ligetvári István beszélget Domokos Berta képzőművésszel

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s